Esmalt oli idee valmistada lastega piparkoogimaju. Tegemine, st kaunistamine ja majade kokkupanemine tänu lisa kätepaarile läks "kõigest" 3,5 h alates asjade laiali jaotamisest kuni lõpuks põranda pühkimiseni:). Kõige selle ettevalmistus võttis aega kolm tõsist tööpäeva. Majakomplekte oli tarvis 24 ja mõned varuks, sest tegijal juhtub nii mõndagi. Juhtus aga nii, et kõik olid väga hoolsad ja ettevaatlikud. See, et paar lisadetaili läheb vaja on asjade loomulik kulg. Töörõõm oli laste silmist näha ja eriti uhked olid nad oma kätetööd vanematele näidates ja koju viies.
Kokku kulus projekti ettevalmistamiseks 6,2 kg tainast, 3,5 kg glasuuri, lisaks värvilisi nonparelle, seemneid, "Merekivi" komme, veidi suhkrumassi, karamelli, 24 ettevalmistatud alust, 17 m tsellofaani, hulk küpsetuspaberit ja pritskotte.
Mida andis projekt mulle? Tunde, et ma suudan koostada projekti ja selle ka ellu viia. Tegemise juures tuli arvestada, et osa tainast oleks gluteeni-, muna- ja kaseiinivaba ning osa glasuuri munavaba.
Ettevalmistus oli küll väga töömahukas - ainuüksi taigna rullimisele kulus 6 h, küpsetamisele 4 h, glasuuri valmistamisele 2 h ja pakkimisele 2 h, detailide komplekteerimisele ja pakkimisele 2h, aluste ettevalmistamisele, sh nende kuivatamisele 3 h, materjalide kokku otsimine ja ostmine ning lisaks kogu muu ettevalmistuseks vajalik. Kuna ajavaru oli arvestatud piisav, sai kõik kiirustamata tehtud ja ainus mure oli, et kõigile jätkuks kenasti kaunistusi - jätkus:). Lisaks said nad ise suhkrumassist lumehelbekesi vormida - tekkis lausa organiseeritud järjekord:). Aitäh kõikidele tublidele meisterdajatele!
Näide ühest 6.a poisi tehtud tööst, mis leidis oma koha meie kodus -
Teine projekt, mille idee tekkis juba oktoobris netist leitud üht Londonis 2016.a valmistatud maja nähes oli väga ambitsioonikas - teha valgustusega piparkoogimaja ehk siis nö edasiarendus esialgu nähtust. Tol hetkel ma ei teadnud, et selline maja on nö selle hooaja trend Eestis:). Nüüd, detsembris olen näinud nii kohviku vaateaknal analoogselt üles ehitatud maja kui ka ühe Eesti enda tegija väga sarnast maja.
Mul olid, aga veidi teised plaanid sellega. Projekt jälle väga töömahukas - projekteerida majad, lõigata need noa abil taignast välja sh iga aknaava, küpsetada, valmistada glasuur ja värvida, glasuurida majad ja kuivatada, lõigata välja "klaasid" akendele, valmistada ette alused, valgustus, sobitada ja "liimida" majad alustele, valmistada majade katused, viimistleda ääred ja lõpuks lisada pintsettide abil väiksed tähed ning saigi valmis. Aega kõigest 3 päeva:).
Kuna läks juba küpsetamiseks, siis tuli meelde tuletada ja kätt harjutada ka pitsiliste piparkookidega.
Sellega on suuremad piparkoogi projektid ja küpsetamised minu jaoks sel aastal lõppenud! Jäänud on vaid apelsinimaitselise piparkoogitaigna "tuunimine" ja kirjapanemine.
Ilusaid saabuvaid pühi!
Kommentaare ei ole:
Postita kommentaar