esmaspäev, 30. jaanuar 2017

Biskviitkattega rabarberikook

 
 
Täna, mil seda postitust teen on väljas tõeline talveilm - maa on valge ja lund sajab juurde. Rabarber on sellest kõigest veel üsna-üsna kaugel...või siiski mitte. Mõned päevad tagasi avasin sügavkülma, et otsida midagi ja vastu vaatas hoopis rabarber. Hoiustan seda tükeldatuna sügavkülmas just talvise rabarberikoogi või kisselli tarbeks. Peamiselt aga koogi tarbeks. Enne leidu pidasin just plaani, et mida uut ja huvitavat teha Kuke aasta alguse puhul, kuid nüüd oli see mure murtud. See kook meenutab mulle lapsepõlve, sest ema ostis perele seda ikka kohalikust sööklast. Miks seda kodus ei tehtud kõige teiste küpsetiste kõrval ei oskagi öelda ja küsida ei saa enam. Igatahes maitses see väga hea!
Koogipõhja retsept pärineb nami-nami retseptikogust. Tänud Pille Petersoole selle kirja panemise eest!

Põhi (26 cm diameetriga vorm või 20 cm*26cm vorm):
150 gr võid
250 gr jahu
75-100 gr suhkrut
1 muna
1/4 tl soola
1/2 tl küpsetuspulbrit

Kate:
600-650 gr rabarberit (eelnevalt sulatatud ja nõrutatud)
50 gr (u 3,5) spl suhkrut
1,5 tl jahvatatud kaneeli

Biskviitkate:
2 suurt hanemuna (a´165 gr või 5 kanamuna a´60gr)
150 gr suhkrut
90 gr jahu
30 gr kartulitärklist


Sega põhja ained kõik läbi külma hakitud võiga. Pane kokku hakkav tainas küpsetuspaberile ja kata pealt toidukilega. Rulli nüüd tainas sobivasse mõõtu. Eemalda kile ja tõsta küpsetuspaberiga vormi. Kui soovid jäta servad kõrgemad, kui ei, siis  lõika ära või tasanda lihtsalt ühtlaseks. Tõsta vorm u 15-20 min külma või kuni ahi soojeneb 200 kraadini. Enne vormi ahju panemist torgi põhi kahvliga läbi. Küpseta 15-18 min ehk kuni helepruuni värvuseni. Samal ajal vala sulanud rabarberiviilud sõelale, et üleliigne sulamisvesi saaks ära valguda. Kaalu valmis munad, jahud ja suhkur biskviitkatte jaoks. Tõsta ahjust helepruun koogipõhi välja ja kata pealt rabarberi viiludega. Puista üle suhkru ja kaneeli seguga. Küpseta veel 15 min 180 kraadi juures. Samal ajal hakka vahustama mune suhkruga heledaks tugevaks vahuks - kui mikserilabadelt alla valguv munavaht voldib end, st ei valgu otse alla vaid valgumisest jääb jälg siis on vaht piisava tugevusega. Nüüd sõelu sisse jahud kolmes osas ja kalla biskviitkate eelküpsetatud rabarberiga kaetud põhjale. Tõsta kook ahju ja alanda temperatuuri 175 kraadi peale. Küpseta 25 min. Kontrolli küpsust kokteilitikuga, kui biskviitkattesse pistetud kokteilitikk jääb väljavõttes puhtaks on kook valmis, kui on veel taignane, siis küpseta 2-3 min veel ja kontrolli uuesti. Valmis kook puista üle tuhksuhkruga ja lase jahtuda.

Tähelepanekud:
- koogi põhjaks on tavaline liivataigen, millele võib, aga ei pea tingimata lisama küpsetuspulbrit. Antud juhul lisab see veidi õhulisest ja põhi jääb hästi lõigatav.
- magusama põhja tegemiseks kasuta kindlasti 100 gr suhkrut.
- värske rabarberi kasutamisel kulub seda veidi vähem ja suhkrut jällegi rohkem, sest külmutatud rabarberi sulamisel sulab ka osa viimase hapukusest välja.
- hanemunade kasutamisel kaalu kindlasti need (muna kaal erineb hooajati) ja tee kõik ettevalmistused nii ära, et kui rabarberitükid eelküpsetatud põhjale paned ja koogi uuesti ahju, saad koheselt hakata mune vahustama. Hanemunade vahustamine võtab pisut rohkem aega kuna see on tugevam. Varu kannatust. Tulemus on seda väärt! Kindlasti kasuta vahustamiseks mikserit.

pühapäev, 29. jaanuar 2017

St Honoré kook


Tähistamaks kuuse pidulikku väljaviimist kolmekuningapäeval tegime kooki.  Seekord St Honoré kook, väikese variatsiooniga. Koogi põhjaks on lehttaigen, millele on peale pritsitud keedutaigen ning eraldi valmistatud keedutaigna pallikesed.

Esmalt valmista ette lehttainas. Selleks on vaja 500 gr lehttainast mis on rullis, st ei ole lehtedena pakitud.  Rulli  (eelnevalt poolenisti sulanud) tainas lahti küpsetuspaberil ja lõika sellest 20 cm läbimõõduga ketas. Torgi kahvliga kergelt läbi ja tõsta külmkappi oma aega ootama. Ülejäänud tainas määri kokku vähese lahtiklopitud munaga ja riputa üle kaneeli-suhkruseguga. Lõika kangid või ruudud ning küpseta eraldi ära 225 kraadises ahjus kuldpruuniks.

Teisena valmista ette krõbedik, mille retsept pärineb Mélanie Dupuis ja Anne Cazor raamatust Patisserie Master the Art of  French Pastry.

Retsept (jagub u 40-le pallile):

45 gr pehmet pruuni suhkrut (sobib fariinisuhkur)
45 gr jahu
35 gr toatemeperatuuril võid

Sega kõik krõbediku koostisained kausis spaatli abil kokku ühtlase massi saamiseni. Võta küpsetuspaber ja murra see pooleks. Tõsta saadud mass ühele poolele ja kata teise poole paberiga. Rulli mass õhukeseks ristkülikuks mõõtudega 12 cm*22 cm, aseta sirgele alusele ja tõsta külmkappi oma aega ootama. Pane valmis 2 cm läbimõõduga ringvorm (sobib ka samas mõõdus viinapits).

Järgmisena valmista keedutainas.

Keedutaina retsept pärineb raamatust "Kuldne magustoidu raamat".
 
Tainas:

250 ml vett
90 gr võid
150 gr jahu
2 tl suhkrut
0,25 tl soola
5 muna (M suurus = 60 gr)

Kuumuta ahi 200 kraadini. Mõõda esmalt kõik koostisained valmis. Mõõda potti vesi ja või ning lase madala kuumusega pliidil keema tõusta. Sega väikeses kausis jahu, suhkur ja sool, lisa vee- ja võisegule ning keeda puulusikaga pidevalt segades, kuni tainas poti seinte küljest lahti lööb, umbes 5 minutit. Võta tulelt ja lase 5 minutit jahtuda. Samal ajal pane valmis ümara otsaga (tülle läbimõõt 10 mm) pritskott. Lisa  ühe  kaupa  munad. Sega tainast pärast iga muna lisamist korralikult ühtlase massi saamiseni. Mune võib veidi jahtunud taina sisse segada ka mikseriga kasutades taina segamise konksu. Enne viimase muna lisamist kontrolli taigna konsistentsi - see peaks hoidma kergelt vormi, st ei valgu koheselt laiali. Vajadusel lisa viimane muna lahtiklopituna osade kaupa. Täida pritskott taignaga.
 
Kata nüüd teine ahjuplaat küpsetuspaberiga.  Pritsi esmalt valmis pallikesed, mille läbimõõt on u 3 cm. Jäta pallikeste vahele u 2 cm vaba ruumi paisumiseks. Tee pallikesi nii palju, et tainast jääb järele u 1/3, millest saab teha lehttaignale spiraali. Saad umbes 38-40 pallikest. Kui see on valmis, siis võta külmkapist välja krõbediku taigen ning lõika sellest 2 cm läbimõõduga kettad ning aseta keedutaigna pallikeste peale. Vajuta kergelt, et krõbediku kettad jääksid ilusti otse keskele. Tõsta nüüd krõbedikuga kaetud pallikesed ahju küpsema 10 min ja alanda siis kuumus 190 kraadini ja küpseta veel 20 min kuni pallikesed on ilusad kuldsed. Põhjale koputades peab kõlama õõnsalt.  Lase veel 5 min ahjus küpseda.  Nüüd tõsta pallid ahjust välja restile jahtuma.


 Samal ajal, kui keedutaignapallikesed küpsevad võta külmkapist välja lehttaignakettaga kaetud ahjuplaat. Pritsi lehttaignakettale keedutaignast esmalt välimine ring jättes u 3 mm  välimisest lehttaignaketta servast katmata. Nüüd alusta keskelt ja tee spiraal kuni see lõikub välimise ringiga nii, et selle vahelt paistab lehttainas u 1 cm ulatuses igalt poolt (keedutaigna spiraali küljed omavahel kokku ei puutu).  Tõsta ahju küpsema keedutaignaga kaetud lehttaignaketas. Alanda temperatuur 175 kraadi peale ja küpseta u 25 min ehk kuni lehttaignaketas, mis on kaetud keedutaignaga on kuldpruun. Tõsta restile jahtuma.

Valmista täidis.

Täidis:
200 ml vahukoort
300 gr kohupiimapastat
50 gr suhkrut
1/5 tl vanillipastat

Vahusta vahukoor suhkru ja vanillipastaga kreemjaks vahuks (hoiab vormi). Sega juurde õrnalt kohupiimapasta. Pane kõrvale 1/3 täidist - sellega täidad lehttainga-keedutaigna ketta pealt nii, et keedutaigna spiraali näha ei ole. Ülejäänud täidisega täida küpsetatud keedutaigna pallikesed nii, et täitekohta näha ei jää, st täidad palli alumiselt küljelt nn põhjalt. Tõsta täidetud pallid kõrvale ning vali ilusamad välja (u 13-15 palli), mis lähevad koogile.  Tõsta väljavalitud pallid koogile nii, et nad ei ulatuks lehttaignaketta välimisest servast rohkem kui 1/5 osas väljapoole. Kinnita pallikesed täidise "täpikesega" lehttaigna-keedutaigna kettale. Üks pall jäta ootele. Nüüd valmista kate.

Kate:
200 ml vahukoort
20 gr suhkrut
10 gr pistaatsiapähkleid (noaga purustatud)

Vahusta vahukoor suhkruga kreemjaks vahuks (hoiab vormi) ja pane pritskotti, mille otsas on St. Honoré nimeline tülle ning kaunista sellega kook pealt. Keskele aseta ootele jäetud pallike. Kõige peale riputa purustatud pistaatsiapähklid. Enne sööma asumist lase koogil veidi külmkapis seista.

 Tähelepanekud:
- keedutaigna valmistamiseks kaalu munad, et oleksid võimalikult ühesuurused. Kaalutud on koorega muna.
- ajaline jahtumine  5 min on oluline, sest liiga kuuma taigna sisse muna segamisel toimub hoopis muna hüübimine ja küpsetamisel ei kerki pall seest õõnsaks.
- keedutaigna vedelikukoguse võib jagada pooleks, millest pool on asendatud piimaga.
- kui keedutaigna pallikestel jäävad tipud väga püsti, siis võib märja näpuga need alla vajutada ning alles siis katta krõbediku kettaga.
- kui  pallid tulevad lamedad, st vajuvad plaadil laiali, siis on muna liiga palju saanud. Pallid kerkivad küll seest õõnsaks kuid ei jää nii ümarad kui veidi tihkema taigna puhul jäävad.
- koogi kokkupanemisel võib täidisele lisaks kasutada  mõnd hapukamat moosi.
 

pühapäev, 22. jaanuar 2017

Suhkrumassist ja šokolaadist öökull


Väikeseks koduseks tähtpäevaks tekkis mõte teha voolitud kujuke, üks väike armas öökull. Kuna soov oli teha 3D kuju, mida varem teinud ei olnud, siis tuli veidi ringi vaadata internetis. Enda jaoks meeldiva leidsin siit, millel juures ka õpetus. 

Öökulli pea ja keha on voolitud eraldi. Sisuks on kasutatud suhkrumassi nii keha kui pea puhul. Peale on aga antud koheselt õige kuju, st voolitud kõrva kohad ja näopool veidi lamedam. Pärast esialgse keha ja pea tegemist jäta need kuivama üleöö. Seejärel hakka tegema kõhupeale sulgede imitatsiooni. Seda võib teha väikese tülle abil või ka kasutades sellist vormi, mille soetasin Seikluskohviku e-poest. Lõika vormiga täisring (sisemist lõikurit ei kasutanud) volange ja siis lõika tavalise ringvormiga sisemus ära selliselt, et volangid jäävad kõik ühendatuks, aga vorm on seest tühi. Nüüd lõika volangide ring kahe volangi vahelt lahti, st saad ühe pika keti. Nihuta sõrmede abil volangid üksteisele veidi lähemale ja kata pealt, et kuivama ei hakkaks. Varu kõrvale pintsel ja vesi. Alusta volangide panemist öökulli kõhu alumisest servast. Lihtsuse huvides tõsta öökulli keha millegi peale, nii on lihtsam esimest rida panna ja jälgida, et keha ei jääks alt paistma (eriti juhul, kui kasutasid sisuks teist värvi suhkrumassi). Esimese rea puhul tuleb keha katta 2/3 ulatuses volangidega ja mida rohkem ülespoole, seda vähem neid on. Mõõda välja mitu volangi esimese rea puhul vaja on ja lõika vastav jupp ettevalmistatud volangide ketist. Tee kergelt niiske pintsli abil ettevalmistatud volangide jupp niiskeks ja aseta niiske pool vastu öökulli keha. Vajuta kergelt sõrmedega kinni. Nüüd loe ära mitu volangi on vaja järgmise rea jaoks nii, et volang kataks ära eelnevalt pandud rea volangi vahekoha. Lõika volangi ketist vastav jupp ja liimi kehale. Korda tegevust kuni keha on kaelani kaetud.

 

Tiibade, keha tagumise poole ja pea tegemisel on kasutatud modelleerimisšokolaadi. Tiivad on välja lõigatud kasutades lehe lõikevormi ning peale vajutatud muster poolringi modelleerimisnoaga.. Keha tagumise poole puhul on kasutatud ringvormi. Lõigatud esialgu maksimaalselt suur ring, et servad ulatuksid kaela juures kokku, seejärel on lõigatud sama ringvormi abil ülemine osa ringist ära. Nüüd tuleb väljamõõdetud keha tagumise poole osa panna kergelt niisutatud öökulli kehale ning vajutada keha külge kergelt kinni ja vormida  alumine osa sabaks. Pärast seda kasuta poolringi modelleerimisnuga ja vajuta muster äsja liimitud osale peale. Tiibadele vajuta muster peale enne kehale kinnitamist ning kinnita ülemine ots kehale selliselt, et kinnituskoht jääb hiljem pea alla peitu.  Sellega on keha valmis.
Nüüd alusta eelmisel päeval valmis vormitud pea katmist modelleerimisšokolaadiga. Lõika ringvormiga vastavas suuruses ring, mis katab pea ära 4/5 ulatuses (katmata koht peaks jääma pea alla peitu pea ja keha ühendamisel) ja liimi peale järkjärgult. Kõrva kohtade juures on vajalik teha väiksed sisselõiked, et lõigata üleliigne modelleerimisšokolaad ära. Silu kahe lõike ühenduskohad võimalikult siledaks. Kui pea on kaetud, siis liimi see niiske pintsli abil keha külge.
Nüüd tuleb hakata taas volange tegema nagu keha puhul, kuid seekord siis hoopis modelleerimisšokolaadist. Pea puhul on oluline jälgida, et kahe volangi ühenduskohad jääksid pea kuklapoolele.

 Öökulli pealael on volangid liimitud ükshaaval, kuna ringselt ei olnud enam võimalik panna.
Kui kogu pea on kaetud volangidega, siis valmista kõrvadele tutid. Selleks on vaja kahte väikest ristküliku kujulist juppi modelleerimisšokolaadi. Tööta esmalt ühe tükiga õhendades seda pikuti pirjaskoonuselise modelleerimisnoaga. Seejärel sälguta õhendatud osa u 1 mm või kitsamate sälkudega  kääride abil kogu pikkuses. Nüüd keera rulli nii, et õhendatud sälgutatud osa jääb ülespoole ja sellest on moodustunud nn tutt. Lõika üleliigne alumisest otsast ära ja kinnita tutt öökulli peale kõrva otsa ühe volangi alla. Painuta hambatiku abil tuti alumisi osi veidi allapoole.

Korda sama teise tuti tegemisel.
Nüüd valmista silmad lõigates esmalt suuremad ringid/ovaalid ja siis väiksemad ning liimi need niiske pintsli abil öökulli pea näopoolele. Valmista ka nina ja liimi öökullile. Jäta kujuke kuivama ja oma aega ootama. Kuivas keskkonnas säilib väga hästi. Niiskust ei talu.
 
 


reede, 13. jaanuar 2017

Spinati-juustumuffinid



Kuigi tavaliselt oleme harjunud, et muffinid on magusad, siis siit tulevad hoopis soolased. Ühed mõnusad soolased ampsud. Meie pere tõelised lemmikud, nii suurtel kui väikestel.  Retsept pärineb 2015.a novembrikuu ajakirjast Tervis Plus ja selle on sinna andnud loovtantsija Christin Lunts. Tänud! Algne retsept sisaldab küll pisut umbmääraseid koguseid nt peotäis, mis sõltuvalt tegijast võib olla suurem või väiksem. Ajajooksul on nüüdseks paika saanud meie jaoks sobivad kogused.

Retsept:

4 muna
250 gr kodujuustu
50-100 gr spinatit (alusta esmakordsel tegemisel 50 gr, kui spinati sõber väga ei ole)
150-180 gr Saida juustu (juustusõbral rohkem juustu)
1 keskmine sibul
180 gr täistera nisujahu (sobib ka tavaline nisujahu)
1 tl soola
2 tl küpsetuspulbrit
50 ml vett
õli muffinivormi määrimiseks ja sibula hautamiseks
erinevaid seemneid nt leivaseemnesegu

Haki sibul väikesteks tükkideks ja hauta pannil pehmeks. Lisa pestud ja kuivatatud spinat, prae veel u 1-2 minutit (spinat närbub ja tõmbab kokku). Aseta taldrikule jahtuma. Pane sooja ahi 225 kraadi peale.  Mõõda välja jahu, lisa sool ja küpsetuspulber, sega läbi - see on kuivsegu. Mõõda suuremasse kaussi kodujuust, munad, vesi  ja jahtunud sibula-spinati segu. Sega läbi ja lisa kuivsegu. Viimasena lisa riivitud Saida juust. Määri muffinivorm õliga ning jaga tainas võrdselt 12-sse vormi. Määri pealt õliga ja puista üle seemnetega. Küpseta 225 kraadi juures 10 minutit ja siis alanda kuumust 175 kraadini ja küpseta veel 22 minutit või kuni muffinid on pealt kuldpruunid ja krõbedad. Küpsust kontrolli kokteilitikuga, kui väljatõmmatud tikk jäi puhtaks on muffinid valmis, kui ei, küpseta veel 2-3 minutit ja kontrolli uuesti.

Tähelepanekud:
- leivaseemnesegu asemel kasuta endale meelepäraseid seemneid.
- kui soovid seest rohelisi muffineid, siis püreesta sibula-spinatisegu märgitud koguse veega saumikseri abil ning lisa muna-kodujuustu segule.


laupäev, 7. jaanuar 2017

Tuile küpsised

Ühed mõnusad krõbedad ja õrnõhukesed küpsised. Sobivad niisama süüa kui ka pidulikumal puhul kohvi kõrvale täidetuna, magustoidule või tordile viimast lihvi andma. Tegemine on küll pisut rohkem aega ja vaeva nõudvam kuna iga küpsis tuleb individuaalselt pärast küpsemist vormida. Viimast saab teha seni, kuni küpsis veel tuline on. Seepärast küpseta alguses 2-3 küpsist korraga, et jõuaksid neid veel vormida. Retsepti olen kasutanud juba 3 aastat ja pärineb see ühest YouTube'i videoõpetusest. Kahjuks jäi aadress märkimata ja hiljem ei ole ma seda enam leidnud. Seekord tegin vana-aastaõhtuks Tuile koonused.


Retsept (8-10 Tuile sigarit):

1 munavalge
22 gr võid
40 gr suhkrut
40 gr jahu

Sulata või ja sega suhkruga läbi. Lisa munavalge ja sega. Nüüd lisa jahu ning sega ühtlase taigna saamiseni. Jahuta tainast ca 15 minutit külmkapis. Samal ajal joonista küpsetuspaberile ringid läbimõõduga 6-7 cm. Võid küpsetuspaberi pärast ringide märkimist lõigata selliselt, et igale tükile jääb 2-3 ringi. Keera paber teistpidi (märgitud pool jääb vastu ahjuplaati). Pane ahi sooja 180 kraadi peale. Pane valmis abivahendid vormimiseks (koonuse tegemiseks kasuta abivahendina kahvlit, sigari toru jaoks kas mingit peenikest pulka või lihtsalt keera näppude abil toruks, kausikese tegemiseks mingit klaasi, mis on tagurpidi keeratud ja mille peale saad kuuma küpsise panna ning kätega vormida või väiksemat kaussi, mille sisse surud küpsetatud kuuma küpsise.) Võta tainas välja ja tõsta 1/2 teelusikatäit tainast ringi keskele.
    










Määri palettnoa või lusika abil taigen kogu märgitud ringi ulatuses laiali. Püüa määrida tainas väga õhukeselt. Küpseta ahjus 6-7 minutit, kuni servad on pruunid ja keskelt kuldne. Tõsta plaat ahjust välja. Kergita palettnoa või spaatli abil küpsis paberilt lahti, keera teistpidi ja vormi koheselt. Ettevaatust, küpsis on väga tuline ja jahtub sekundite jooksul, seega tegutseda tuleb väga kiirelt!




Tähelepanekud:
- 0,5 mm paksuselt määritud tainas küpseb ka kenasti ära ja jääb krõbe, kuid on selline tugevam küpsis hiljem. Mida õhemalt on tainas küpsetuspaberil seda rabedam ja õhem on hiljem ka küpsis.
- kui küpsiseservad on pruunid kuid keskosa veel hele, siis on küll lihtsam vormida kuid vormi hoidma küpsis hästi ei jää, seega küpseta üleni kuldseks.
- arvesta ringi suurust selliselt, et sigari jaoks 6-7 cm läbimõõt, koonuse jaoks ca 9-10 cm läbimõõt ja väikese kausi jaoks sõltuvalt sellest, mida ja kui palju soovid sellest serveerida.
- täita tuleks vahetult enne serveerimist, vastasel juhul vettib lihtsalt läbi ja ei ole enam krõbe. Ka želatiiniga tehtud täidise puhul kaob seismisel krõbedus.
-kui soovid kasutada pehmemat täidist (ei voola välja) ja vältida vettimist, siis määri pintsli abil koonuse sisse või kausikese põhja õhuke kiht šokolaadi.
- küpsised võib eelmisel päeval valmis küpsetada.
- 3 munavalgest tehtud taignast jätkub umbes 35-40 koonuse tegemiseks, jääb võimalus käe harjutamiseks ning parimate väljavalimiseks:)
- täidisena sobib kasutamiseks jäätis, vahukoor, vahukoore-toorjuustusegu vms.
 
 



 

teisipäev, 3. jaanuar 2017

Faasan Normandia moodi

Faasan.?! Üllatus-üllatus, jah tõesti faasan, roogitud ja puha. Ole lihtsalt meister ja valmista midagi head sellest. Ega's midagi, tuli pea tööle panna ja otsida mõni hea retseptisoovitus. Inglaste ajakiri The Field koostas 2016.a oktoobris nn top 10-ne, milles toodi ära parimad faasani valmistamise retseptid. Kuna metsiku linnu puhul ei ole kunagi teada, missuguses nooruses ta on, siis seetõttu on sellest parima maitsenaudingu saamiseks mõistlik teha mõni hautatud roog.  Faasanijahi hooaeg algab sügisel ja siis tasub proovida ka grillimist või ahjus küpsetamist.  Esimeseks retseptiks valisin (nagu soovitati) klassikalise faasani valmistamise viisi ehk siis nagu pealkirjas öeldud - faasan Normandia moodi.

Retsept 2-le:

3-4 õuna dessertõuna
1 faasan
100 gr võid
1 spl kalvadost (õunaviin)
1/2 sidrunit
1 suur oks rosmariini
1/4 tl jahvatatud kaneeli
1/4-1/2 tl soola (sellerisoola soovi korral)
purustatud musta pipart
200 ml siidrit
2 spl vahukoort

Kuumuta ahi 180 kraadini. Koori õunad, eemalda südamikud ja viiluta 4 sektoriks. Pruunista faasan 50 gr võiga kuumuskindlas kaanega malmnõus. Kui kasutad kalvadost, siis kuumuta seda eraldi veidi ja kalla linnule peale ning  koheselt süüta põlema. Tee seda ettevaatlikult, et ei põleta iseennast!
Nüüd võta lind nõust välja ja täida sidruniviilude ja rosmariinioksaga. Kalla ka pannil olevad praemahlad linnu kõhu õõnsusesse, jälgi, et midagi välja  ei tule. Jäta kõrvale. Nüüd lisa pannile ülejäänud 50 gr võid  praadides selles kaneeliga ülepuistatud õunasektorid. Kui õunad on veidi pehmenenud lisa malmnõusse õunte juurde faasan rinnk allpool. Puista peale soola, pipart ning vala juurde siider ja koor. Kata nõu pealt kaanega ja küpseta 50-60 minutit, kuni on valmis. Serveeri peterselliga ülepuistatud keedetud kartulitega ja rohelise salatiga.
 
Tähelepanekud:
- värske rosmariini asemel võib kasutada kuivatatud rosmariini  u 1 tl täis.
- lisa algul 25 gr võid ja vajadusel lisa juurde.
- söödav liha on põhimõtteliselt vaid rinnafilee, nn koivad on väga sitke lihaga.